Pro lepší kvalitu českých chovů

Po vzoru prasečích velmocí, jsme se rozhodli do České Republiky přinést trend integrací.

ProSUS je projekt s mezinárodně uznávanou metodikou, spojující české chovatele prasat se zahraničními odborníky. Také jsme členy EPP (Evropští producenti prasat). V rámci ProSUS využíváme anonymní porovnání detailních chovatelských a ekonomických informací z jednotlivých podniků pro identifikaci možností zlepšení efektivity v chovu. Tím jsme schopni pomoci chovům dosahovat lepších ekonomických výsledků a vyšší kvality konečných produktů pro spotřebitele.

Nejlépe se připravíme na budoucnost tak, že ji vytvoříme!

Kdo za tím stojí

Za projektem stojí myšlenka Ivana Řezáče, který přišel s nápadem, aby pro chovatele existovala nezávislá a komplexní platforma, která by jim zajistila všechny potřebné služby. Ivan Řezáč v minulosti pracoval jako vedoucí v chovu prasat, ale v hlavě se mu přitom rodil nápad, jak změnit svět dění kolem chovu prasat. Ivan tuto myšlenku dostal ve chvíli, kdy mu jako vedoucímu chovu prasat nezbývalo příliš času a musel většinu záležitostí řešit se společnostmi, které se zaměřovali na konkrétní věci. To vše stojí samotného farmáře čas a peníze. A tak vznikl projekt ProSUS, který sjednocuje odborníky z celého světa.

Tým nezávislých expertů

Ing. Ivan Řezáč

Specialista
v chovu prasat

Ivan je hlavou celého projektu ProSUS a pracuje na této pozice od roku 2016. Je členem evropských producentů prasat (EPP) a předtím pracoval na farmě jako vedoucí chovu prasat. Momentálně je také vedoucí týmu celosvětového Business Inteligent, který se zabývá aktuálními otázkami a trendy v oblasti chovu prasat. 


Ing. Filip Střecha

Technická podpora
pro chov prasat

Filip přišel do týmu ProSUS ihned po absolvování vysoké školy na Mendelově univerzitě. Během studia se zabýval chovem prasat a současně sbíral praktické zkušenosti na různých pracovních pozicích v chovu prasat. 

Wilfried Brede

Specialista pro stavby
a technologie v chovu prasat

Wilfried se zabývá poradenstvím pro chov prasat již 34 let. Kromě Německa aktivně působí v České republice, Číně, Slovensku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Finsku. Pracuje ve společnosti STA Asfield jako poradce pro chov prasat. Mezi jeho specializace patří stavby, technologie a veškerý benchmarking (porovanání). Je také inspektorem certifikátu QS.


Ing. arch. Zdeňka Vasilenková

Architektka

Zdeňka se zabývá projektováním zemědělských staveb od roku 2010. S Wilfredem tvoří sehraný tým a dokážou se ve své práci skvěle doplňovat.

Dr. Vet. David Rossbroich

Veterinární lékař

David je součástí našeho týmu od roku 2019. Skvěle odvedenou práci potvrzuje výbornými výsledky. Mimo jiné si jeho služby žádají v Německu i Švýcarsku.


Proč se stát součástí projektu ProSUS

Za odbornou vstupní analýzu nic nedáte, poskytujeme ji kompletně zdarma. Teprve pak se můžete rozhodnout, jestli budete chtít i nadále být součástí projektu a využít i další služby od zprávy zahraničního experta až po pomoc při realizaci navržených změn.

  • Vaše data zůstanou v bezpečí, srovnání s ostatními chovy je anonymní.
  • Odhalíte slabá místa vašeho chovu a získáte návrhy na řešení.
  • Budete připraveni na západní trendy, které k nám přicházejí později.
  • Získáte srovnání se zahraničními chovy na vysoké úrovni.
  • Získáte nezávislé hodnocení vybraných expertů v oboru.
  • Budete se setkávat s ostatními a vyměňovat si zkušenosti.

Data jsou důvěrné informace

Jsme si vědomi toho, že veškerá data o vašem chovu jsou důvěrné informace. Zpracování dat a porovnání mezi jednotlivými chovy probíhá anonymně, stejně tak data všech porovnávaných chovů jsou anonymní. Zpracovaná data nejsou nikde veřejně dostupná. Zajímá vás, jaká data potřebujeme k provedení vstupní analýzy?